Sigma a Sigma X

Release 19 (R19)

Svetová jednotka vo svojej kategórií

Hodnotená ako jedna z najlepších dual extruder 3D tlačiarní na svete!

Hodnotená ako jedna z najkvalitnejších 3D tlačiarní na svete!

Hodnotenie v obľube a rebríčkoch stále stúpa...

Teraz už v prevedení R19 

Jednoducho odplavitelné podpery

Ručne odlomitelné podpery

IDEX 

Zlatý štandard tlače pomocou dvoch nezávislých trysiek

Unikátny nezávislý systém IDEX umožňuje tlač dvoch rôznych materiálov alebo farieb a zároveň zabezpečuje bezchybný povrch. Nepoužívaná tryska je vždy bezpečne odstavená a nevypúšťa roztavený plast na model.

Duplikovaná 3D tlač za pomoci dvoch trysiek

Zrkadlová 3D tlač za pomoci dvoch trysiek


Vytvárajte funkčné súčiastky kombinovaním vlastností dvoch rôznych materiálov ako napríklad pevný plast s gumou. Prípadne použite tlač v dvoch farbách pre zvýraznenie vášho modelu.

Multi-materiálová a Multi-farebná 3D tlač

Je len na Vás čo si zvolíte

Odplavitelný podporný materiál

Nenechajte sa obmedzovať podporným materiálom 

Vyhnite sa geometrickým limitom a tlačte najnáročnejšie súčiastky vďaka vodou rozpustným podperám. Jednoducho vložte výtlačok do vody a nechjte podpory odplaviť.

BCN3D Filamenty

Priemyselná kvalita materiálov z portfólia BCN3D je navrhnutá pre zabezpečenie nadštandartných výsledkov.

Senzor prítomnosti filamentu

Jednoduchý a pritom spoľahlivý. Ušetrite čas a peniaze zvýšením úspešnosti vašej tlače.

Výnimočný hardvér

Nadštandardné vybavenie

Extrúdery Sigma prinášajú high-tech dvojité ozubenie od Bondtechu. To zabezpečuje väčšiu kontrolu, ostrejšie detaily a nadpriemernú výkonnosť bez ohľadu na používaný filament.

Veľká sada trysiek

Nové trysky Sigma boli navrhnuté v e3D pre zabezpečenie konzistentného a spoľahlivého toku materiálu. Vyskúšajte sadu trysiek a využívajte tú správnu trysku pre každý prípad. Tlačte či už najmenší alebo najväčší model bez problémov a obmedzení.

Ovládanie dotykom

Jednoduché a intuitívne ováladanie

Sigma je vybavená kapacitním plnobarevným ovládacím displejem. Dotekem lze zvolit příslušná nastavení a funkce. Jednou z nejdůležitějších funkcí, je kalibrace tiskové desky. Zcela automaticky a bez manuálního zásahu provede nastavení mezery (Z Gap) mezi hroty tiskových trysek a tiskovou deskou v celé ploše. Celý proces trvá pár desítek sekund a lze se na něj spolehnout. Pomocí displeje lze spustit další provozní procesy. V průběhu tisku pak průběžně zobrazuje stav v jakém čase se výtisk nachází. Žádné kolečko nebo tlačítko, žádné číselné souřadnice. Dotykový displej vše zobrazuje v barevné grafice a dotykem prstu na příslušné symboly, lze provést příslušné akce. Snadno, rychle, intuitivně.